mapa strony   |

2013/2014

2 września 2013 r. - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013 /2014

        Dnia 2 września pełni entuzjazmu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Renata Dudek powitała  uczniów, rodziców  i nauczycieli, a w szczególności nowych pracowników szkoły i pierwszoklasistów. Wyraziła nadzieję, że ten rok będzie owocny i obfitujący w sukcesy.

 

 

29 września 2013 r. - Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych… 

Uczniowie z klas V i VI przygotowywały wieńce z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych.

Od lewej: Ewa Ryznar, Asia Herba, Wiktoria Suska, w głębi – Jessika Chudjak, Malwina Wróbel, Karolina Urbaś i pani Joanna Filary-Rompa.

Zajęliśmy się wysprzątaniem grobów zabytkowych na naszym cmentarzuW ten sposób pamiętamy o naszych zmarłych mieszkańcach Szczytnej i staramy się aby pamięć o nich nie zaginęła wśród młodego pokolenia. Wśród grobów objętych opieką uczniów ze SP był m.in. grób Żołnierzy Fińskich oraz ostatniej właścicielki Szczytnej. Opiekunami  byli p. Joannna Filary - Rompa, ks. Piotr Klimecki.

Monika Milke, Wiktoria i ……. Wraz z panią Joanną Filary-Rompą porządkują grób Żołnierzy Fińskich.

 

Agata Filary i Wiktoria Suska

TEKST- Joanna Filary-Rompa

 

 

15 października 2013 r. - POKAZ MODY NAUCZYCIELSKIEJ 2013

       Dzień Nauczyciela uczciliśmy w niekonwencjonalny sposób – klasa 4 a z wychowawczynią panią Niną Piskunowicz przygotowała niecodzienny pokaz mody. Artyści wykazali się inwencją twórczą i nieograniczoną wyobraźnią – może nauczyciele skorzystają z propozycji...

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Agata Kulawiak jako pani od przyrody

Iga Pisarek jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

Krzysztof Kolmann jako nauczyciel wychowania fizycznego

Magdalena Palij jako polonistka o anielskiej cierpliwości

Jakub Król jako nauczycielka plastyki

Amelia Kosińska jako pani woźna z akcesoriami

Bartek Wrona jako pan dyrektor

Dominika Nowak jako nauczycielka historii w stroju z epoki

Paweł Kułach w różowej czuprynie

Dominik Lis jako nauczyciel matematyki

Publiczność była zachwycona i wzruszona

 

 

18 października 2013 r. - KONKURS BIBLIJNY

Kogo uzdrowił Jezus z gorączki? Kto odszedł usprawiedliwiony po modlitwie w synagodze celnik czy faryzeusz?... te i inne pytania towarzyszyły nam na I Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym organizowanym w święto św. Łukasza, w piątek 18 października 2013 roku w naszej szkole. Konkurs odbywał się pod hasłem Życie Jezusa oczami  świętego Łukasza

Uczestnicy konkursu

Opiekę nad konkursem sprawowali ks. Piotr Klimecki MSF i pani Joanna Filary-Rompa. Dzieci z różnych szkół z klas III-VI zmagały się z wydarzeniami, postaciami i słowami Jezusa zawartymi w Ewangelii św. Łukasza. Zwycięzcą konkursu został Michał Lekan uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 w Polanicy Zdroju. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej ze Szczytnej Patryk Wolak i Małgorzata Cholewa. Spośród wszystkich uczestników Komisja Konkursowa wyróżniła jeszcze dwie uczennice Martę Filary i Zuzannę Doskoczyl. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Uczestnicy konkursu wraz z organizatorami i panią dyrektor Renatą Dudek


 

31 października 2013 r. - CZAROWNICE I PIRACI W BIBLIOTECE

Halloween– zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 p aździernika, czyli przed dniem Wszystkich Świ ętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie ame rykańskiej.

Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanac h Zjednoczonych, K anadzie, Irl andii i Wielkie j Brytanii. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.

W naszej szkole uczestnicy zajęć dodatkowych "Master English" z języka angielskiego świętowali HALLOWEEN – odwiedzili także bibliotekę.

Od lewej: Ala Dziuba, Oliwia Sobol, Asia Hoffman, Julia Duńka, Zuzia Doskoczyl

 

 

11 listopada 2013 r.  – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada poczet sztandarowy z naszej szkoły brał udział w Uroczystości  z okazji Dnia Niepodległości. Po Mszy Św. o godz. 11:00 Zgromadzeni goście wraz z Panem Burmistrzem Markiem Szpanierem oraz poczty sztandarowe udali się pod pomnik pomordowanych na Ukrainie oraz tych którzy nie powrócili z Syberii. Naszą szkołę reprezentowały: Marta Filary, Angelika Sromek, Szymon Gawryś. 

TEKST- Joanna Filary-Rompa

 

 

12 listopada 2013 r. - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

        11 listopada - w tym uroczystym dniu odbyło się w naszej szkole przedstawienie przygotowane przez klasę Va  pod okiem wychowawcy Joanny Filary-Rompy. Przedstawienie było doskonałą lekcją historiii zwłaszcza dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Klasa 5 a wraz z wychowawczynią Joanną Filary-Rompą

Od lewej: Mikołaj Marek, Jagna Schulz, Agata Filary

Od lewej:

Ewelina Grodzicka

Michał Łaba

 

"Patriotyzm - wczoraj i dziś"

12 listopada odbyła się debata pt: "Patriotyzm - wczoraj i dziś", głównym inicjatorem tego przedsięwzięcia był Burmistrz Marek Szpanier, nasza szkoła została zaproszona do wspólnych rozmów. Poczuliśmy się naprawdę dorośli, gdyż debatowaliśmy wraz z uczniami gimnazjum. Opiekunem uczniów gimnazjum była p. Joanna Janicka - Bałchan a nas przygotowała p. Joanna Filary - Rompa. Skład naszej grupy był następujący: Liwia Markisz, Zuzanna Suchecka, Marta Filary, Julia Bałchan, Julia Piziur, Małgosia Cholewa.

TEKST- Joanna Filary-Rompa

 

20 listopada - ten dzień był dla nas szczególny ponieważ dzisiaj Pan Burmistrz zaprosił nas do Urzędu Miasta i Gminy na debatę dotyczącą przyszłości naszej miejscowości.     W pierwszej części Pan Burmistrz odpowiadał na wszystkie nasze pytania w drugiej natomiast zastanawialiśmy się jak my młodzi możemy zaangażować się w prace na rzecz naszego miasteczka. Debata tradycyjnie odbyła się z uczniami z gimnazjum a najmłodsza uczestniczką reprezentującą naszą szkołę była Weronika Kula z klasy III. Pozostali uczestnicy to: Zuzanna Suchecka, Julia Bałchan, Jakub Klimowicz, Daniel Malinowski, Marietta Kożuch, Szymon Gawryś. Opiekunem była nasza pani od historii - Joanna Filary - Rompa.

TEKST- Joanna Filary-Rompa

 

MIKOŁAJKI 2013

Święty Mikołaj nie zapomniał o grzecznych dzieciach ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego. Przybył do nich z prezentami 6 grudnia

            Tego dnia wszyscy od rana wyglądali brodatego gościa. Najbardziej zapowiedzianą wizytę przeżywały maluchy, ale uczniowie starszych klas byli podekscytowani…Św. Mikołaj (w tej roli ks. Piotr Klimecki) nie zawiódł – pojawił się w szkole z workiem pełnym prezentów. Dzieci obiecały, że będą grzeczne i będą się pilnie uczyły, a gość z dalekiej Laponii – że za rok znowu je odwiedzi. 

 

24 stycznia 2014 r- XIX KONKURS RECYTATORSZKI PEGAZIK

eliminacje szkolne

            Po raz kolejny  uczniowie z klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim. Eliminacje szkolne odbyły się 24 stycznia 2014 r., wzięło w nich udział 22 uczestników. Jury wyłoniło zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu.

I MIEJSCE – Julia Piziur kl. 6 a

II MIEJSCE – Natalia Bilska kl. 6 b

                           Magdalena Palij kl. 4 a

III MIEJSCE – Jeremi Łukanus kl. 5 a

                             Mikołaj Marek kl. 5 a

 

WYRÓŻNIENIA:

Agata Rębisz kl. 6 b

Milena Czop kl. 5 a

Gabriela Milke kl. 6 a

Karolina Maj kl. 6 a

Marietta Kożuch kl. 6 b

Emilia Herberger kl. 4 b

 10 marca 2014 r. - DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE 

            10 marca na wszystkie kobiety w szkole czekała miła niespodzianka – klasa 5 b z wychowawcą panem Arturem Całką przygotowała przedstawienie z okazji obchodzonego 8  marca Dnia Kobiet. Eleganccy „panowie” wygłosili wiersze o kobietach, dowiedzieliśmy się także sporo o historii samego święta. Ciekawym elementem uroczystości był film przygotowany przez uczennice – Kingę Berkowską i Paulinę Niewiarowską – przeprowadziły wśród uczniów naszej szkoły sondaż dotyczący Dnia Kobiet, roli płci pięknej oraz najbardziej popularnych podarunków dla pań z okazji ich święta.

            Gwoździem programu był występ chłopców w pięknych baletowych strojach – znakomicie odtańczyli fragment „Jeziora łabędziego”. Będziemy długo i  z uśmiechem wspominać to miłe wydarzenie.

 

Pierwszy Dzień Wiosny

            Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Jak co roku uczniowie naszej szkoły pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż pójść na wagary. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Program obchodów Dnia Wiosny został przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Agaty Słabosz.

            Każda klasa wystąpiła w wylosowanych przebraniach, zaprezentowała piosenkę o tematyce wiosennej oraz przygotowała do konkursu swoją panią wiosnę. Były tez konkurencje sportowe, artystyczne, kalambury - słowem - każdy znalazł coś dla siebie. Na koniec - zdodnie z tradycją - pozbyliśmy się Marzanny, aby ostatecznie przegnać zimę.

Prowadzący - Małgosia Cholewa i Karolina Urbaś

klasa 6 b jako UFOLUDKI

KLASA 4 b - PAJACE

KLASA 5 b - DZIDZIUSIE

KLASA 5 a - SPORTOWCY

KLASA 4 a - WRÓŻKI I CZARODZEJE

KLASA 3 b - PRZEDSTAWICIELE RÓŻNYCH ZAWODÓW

KLASA 3 a - BOHATEROWIE DZIKIEGO ZACHODU

KLASA 2 b - DUCHY I ZJAWY

KLASA 2 a - CZARODZIEJE

KLASA 1 b - JASKINIOWCY

KLASA 1 a - ZWIERZĄTKA

PANIE WIOSNY - od lewel - Ewa Ryznar, Martyna Kozłowska, Malwina Wróbel

ZIMO PRECZ - PALENIA MARZANNY

KLASA 6 a - POSTACIE Z BAJEK

 

29 marca 2014 r. - Mażoretki 

Warsztaty profesjonalnego zespołu Mażoretki Oleńka Opole zrzeszonych w Stowarzyszeniu Mażoretek, Tamburmajorek i Cheearleaderek Polskich (główna siedziba w Opolu) z uczennicami ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białegow Szyczytnej.

 

 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA 

            Siódmego maja klasa VI a zaprezentowała program artystyczny przygotowany z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

            Przedstawienie obejrzeli uczniowie wszystkich klas. Mieli okazję zapoznać się z ciekawymi faktami z naszej historii.

 

18 czerwca 2014 r. - SZKOLNY RAJD PRZYRODNICZY

    18 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w rajdzie zorganizowanym we współpracy z Nadleśnictwem Zdroje. W czasie wedrówki przez malowniczą okolicę i przez piękny las mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy leśników, szaty roślinnej i świata zwierzęcego okolicznych lasów.

            Na zakończenie organizatorzy przygotowali wspaniały poczęstunek.

 

23 czerwca 2014 r. - UCZTA NA OLIMPIE

            Coroczną tradycją stały się w naszej szkole potyczki mitologiczne miedzy klasami piątymi. 23 czerwca 2014 r. przebrani za postacie mitologiczne uczniowie po raz kolejny prezentowali wiedzę na temat mitologii greckiej i rzymskiej. Przygotowali z tej okazji poczęstunek i zaprosili młodszych kolegów wraz z wychowawcami. Zarówno klasa 5 ajak i 5 b znakomicie się do tej rywalizacji  przygotowali. Przewagą niewielu punktów zwyciężyła jednak klasa 5 a - GRATULUJEMY. 

ostatnie przygotowania i oczekiwanie na przybycie zaproszonych gości

przygotowywanie rekwizytów do prezentacji

klasy czwarte przybyły i zajęły miejsca 

pierwsze pytania konkursowe

Hera (Milena Czop) i Zeus (Alan Krępa) witaja przybyłych gości

pierwsze pytania konkursowe

zmagania z mitologiczna wykreślanką

przygotowywanie rekwizytów do prezentacji

klasy czwarte przybyły i zajęły miejsca 

kolejne konkurencje - mitologiczne frazeologizmy…

ambrozja dla zdobywców II miejsca - klasy 5 b

i po zmaganiach - organizator - Beata Hoffman - wręcza dyplomy i nagrody

róg obfitości dla zwycięzców - klasy 5 a

 

24 czerwca 2014 r. - FESTYN INTEGRACYJNY 

            SZKOLNY FESTYN INTEGRACYJNY stał się coroczną tradycją w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej. 24 czerwca uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się po raz kolejny z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej “Zamek”. Wspólnie uczyli się udzielania pierwszej pomocy - pod okiem pani Jolanty Bernat. Ksiądz Piotr Klimaszewski prezentował, jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego w tzw. pozycji bocznej ustalonej. Uczestnicy imprezy dowiedzieli się także, jak prawidłowo unieruchomić uszkodzoną kończynę - instruował Mieczysław Wianecki.

            Wszyscy znakomicie się bawili, poprawiając jednocześnie kondycję dzięki przygotowanym konkurencjom sportowym - mogliśmy ćwiczyć zwinność na skakance, pani pedagog Teresa Tumiłowicz uczyła gry w krokieta, “zbijaliśmy się” grając w dwa ognie, poprawialiśmy koordynację, było serso, bule, koszykówka, unihokej, strzały do bramki - każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

            Po części sportowej uczniowie i zaproszeni goście zaprezentowali swoje talenty

- śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze i wykonywali prace plastyczne. Nie mogło oczywiście zabraknąć słodkiego akcentu - ciasta przygotowane prze rodziców cieszyły się ogromnym powodzeniem.

            To był jeden z przyjemniejszych dni w roku szkolnym, z niecierpliwością czekamy na kolejny.

 

26 czerwca 2014 r. POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

            26 czerwca 2014, w przeddzień zakończenia roku szkolnego i rozdania świadectw, odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury wyjątkowa uroczystość. W obecności pani dyrektor Renaty Dudek, z-cy burmistrza pana Wiesława Tracza, nauczycieli, rodziców pożegnani zostali absolwenci Szkoły Podstawowej im. Orła Białego W części oficjalnej przedstawione zostały osiągnięcia absolwentów. Nagrodę Burmnistrza za najwyższą średnią ocen otrzymała uczennica kl. 6 b - Liwia Markisz, Nagrodę Dyrektora  - uczennica kl. 6 a - Julia Bałchan.

uroczystość prowadzą Marcin Picheta, Małgorzata Cholewa i Marta Filary 

nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Agata Filary z symbolem władzy uczniowskiej 

najlepsza absolwentka - Liwia Markisz 

pani dyrektor Renata Dudek wręcza Liwii Markisz nagrodę za najlepszy - stuprocentowy - wynik sprawdzianu szóstoklasisty

18 uczniów Szkoły otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, czyli uzyskało średnią ocen co najmniej 4,75 oraz wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania.

Kl. 6 a                                                                         kl. 6 b

Julia Bałchan                                                    Natalia Bilska

Małgorzata Cholewa                                       Ewelina Cienkosz

Marta Filary                                                       Joanna Herba

Zofia Iwańciów                                                 Marietta Kożuch

Jakub Klimowicz                                             Sandra Kułaga

Dawid Kula                                                       Liwia Markisz

Jakub Kuźbiel                                                  Zuzanna Suchecka

Gabriela Milke

Julia Piziur

Damian Rybak

Partyk Wolak 

świadectwa z wyróżnieniem dla uczniów klasy 6a wręczają pani dyrektor Renata Dudek i wychowawca - pani Beata Hoffman

świadectwa z wyróżnieniem dla uczniów klasy 6b wręczają pani dyrektor Renata Dudek i wychowawca - pani Dominika Mielnik

13 uczniów odznaczono wpisem do Złotej Księgi

Kl. 6 a                                                                         kl. 6 b

Julia Bałchan                                                   Natalia Bilska

Małgorzata Cholewa                                       Ewelina Cienkosz

Marta Filary                                                       Joanna Herba

Zofia Iwańciów                                                 Marietta Kożuch

Dawid Kula                                                       Sandra Kułaga

Jakub Kuźbiel                                                   Liwia Markisz

Julia Piziur

wpisy do Złotej Księgi

To tylko ważniejsze osiągnięcia tegorocznych absolwentów, którzy odnosili sukcesy w codziennej pracy szkolnej, sportowej, w kołach zainteresowań. Ich rodzice otrzymali Listy Gratulacyjne. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom uczniów za pracę na rzecz szkoły, poczet sztandarowy przekazał sztandar młodszym następcom, przekazana została takrze władza Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, następnie zostali pożegnani przez kolegów z klas szóstych.

listy gratulacyjne dla rodziców uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki nauczania

szczególne podziękowania za współpracę dla pana Jana Bałchana - przewodniczącego Rady Rodziców

  program artystyczny uczniów klas szóstych

pożegnanie absolwentów przez uczniów klas piątych

pamiątkowe upominki od uczniów klas piątych

ostatnie wspólne zdjęcie uczniów klas szóstych

wiceburmistrz pan Wiesław Tracz wręcza Liwii Markisz Nagrodę Burmistrza

pani dyrektor Renata Dudek wręcza Julii Bałchan Nagrodę Dyrektora

Pora się rozstać. Absolwenci  po raz ostatni zasiądą w swoich ławkach w dniu rozdania świadectw. Dla nich kończący się ważny etap kształcenia jest przepustką do nowo wybranych szkół.

Życzymy im powodzenia.

 

27 czerwca 2014 r. - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

            W ostatni piątek czerwca w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014. O godzinie 9.00 uczniowie zgromadzili się na dziedzińcu szkolnym. Pani dyrektor Renata Dudek rozdała świadectwa i nagrody najlepszym uczniom , którzy z wyróżnieniem ukończyli naukę w roku szkolnym 2013/2014. Złożyła także wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzenia udanych wakacji oraz podziękowała za całoroczną współpracę rodzicom wspierającym szkołę.

Przemówienie pani dyrektor Renaty Dudek, po lewej - Agata Filary, nowa przewodnicząca Samorządu uczniowskiego

Najlepsze absolwentki roku szkolnego 2013/2014 - od lewej - Julia Barchan i Liwia Markisz

Wychowawczyni kl. 6 b pani Dominika Mielnik wręcza nagrodę Aleksandrze Lenart - za pomoc w organizowaniu dyskotek szkolnych w klasach 4-6

Pani dyrektor Renata Dudek i opiekun Samorządu Uczniowskiego - pani Agata Słabosz wręczaja nagrody za prace w samorządzie i reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym - od lewej - Szymon Gawryś, Angelika Sromek, Małgorzata Cholewa, Marta Filary

nowy poczet sztandarowy - od lewej - Patrycja Machnik, Mikołaj Marek, Kinga Berkowska

Pani Małgorzata Bednarek pracownik Nadleśnictwa Zdroje wręcza Julii Bałchan nagrode za LIST DLA ZIEMI

pani dyrektor Renata Dudek dziękuje za całoroczną współpracę przedstawicielowi Nadleśnictwa Zdroje, pani Małgorzacie Bednarek

program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 2 b pod kierownictwem pani Agaty Słabosz

nagrody dla uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem

nagrody w konkursie talentów i za czytelnictwo

podziękowania dla rodziców

            Uroczystość zakończyło spotkanie uczniów z wychowawcami.

Do zobaczenie we wrześniu!