mapa strony   |

Aktyw

Aktyw 2018/2019

W bieżącym roku szkolnym nastąpiło sporo zmian. Bibliotekę przeniesiono do nowej części budynku (sala  05). Dzięki temu zyskaliśmy więcej przestrzeni.
Oprócz uczestników Kola Przyjaciół Biblioteki spora grupa osób bierze udział w pracy biblioteki i jej działaniach.Członkowie koła to Dominika Paszkiewicz, Olga Kubabska, Emilia Boratyńska, Marysia Mandryk, Lidia Piziur. Z tymi osobami spotykamy się w poniedziałki i aktywnie pracujemy - opracowujemy księgozbiór, obkładamy książki, przygotowujemy plakaty czytelnicze, wpisujemy wypożyczenia i zwroty.
 

Nasze kronikarki to Ada i Magda Malik z kl. VIIIb, zajmują się stroną graficzną kroniki szkolnej.

Mamy też wolontariuszki: Kasia Kołodziej, Nikola Grodzicka, Patrycja Turek, Oliwia Sobol, a ostatnio także Zuzanna Bilska i Amelia Bednarska. W ramach wolontariatu 4 osoby pomagały podczas wakacji przy przygotowaniu podręczników do użytkowania. Były to: Oliwia Pietras, Patrycja Turek, Julia Marx, Julia Rucińska.

Aktyw 2017/18

 

W chwili obecnej organizujemy zajęcia aktywu bibliotecznego. Część chętnych osób ze względu na napięty plan lekcji nie może uczestniczyć w zajęciach, ale są też osoby, które przychodzą do biblioteki juz o 7.15 i zabierają się do pracy!  Aktyw spotyka się
w poniedziałki od godz. 13.00 i w środy od godz. 12.00.

Pierwsza połowa września upłynęła na ewidencjonowaniu i wydawaniu uczniom podręczników. Ponadto: uporządkowaliśmy księgozbiór, przygotowaliśmy karty czytelników, zapraszamy więc do odwiedzin. Wszystkich zapominalskich prosimy o zwrot książek z ubiegłego roku szkolnego.
 

 

                                                          Aktyw 2015/2016

Prace ruszyły pełną parą!

     Od  początku września miałyśmy co robić! Przybyło wielu małych czytelników, było więc sporo wypożyczeń. Pomagałyśmy porządkować karty książek wypożyczonych podręczników. Trzeba było również zająć się selekcją księgozbioru , aktualizacją strony internetowej biblioteki.

A oto co planujemy :

 

-opracowanie książek, które otrzymamy w ramach projektu
  „Książki naszych marzeń”

-kilka ciekawych i zabawnych przedstawień dla najmłodszych

-akcje upowszechniające czytelnictwo(plakaty, karty
  literackie)

-planowane imprezy:

„Urodziny Kubusia Puchatka” , konkurs czytelniczy ,   
 pasowanie na czytelnika i konkurs recytatorski „Pegazik”
 

                                                                                                 Tekst: Patrycja Turek

 

 

 

 

AKTYW BIBLIOTECZNY 2012/2013

Rok szkolny w bibliotece zaczął się bardzo aktywnie. Uczennice klasy 5a wzięły sprawy w swoje ręce i ostro zabrały się do pracy. Przede wszystkim – porządki, książki obyczajowe i przygodowe znów stoją w porządku alfabetycznym (wg nazwisk autorów), książeczki dla najmłodszych porządkowane są na bieżąco, po każdej wizycie większej grupy maluchów. Wypożyczanie książek i zwroty także odbywają się z udziałem przeszkolonych w tym kierunku uczennic. Znalazły się także osoby doskonale radzące sobie z obkładaniem książek.

Zosia Iwańciów, p. Katarzyna Chorzępa – opiekun biblioteki oraz Julia Piziur

Julia Piziur i Gabrysia Milke

Julia Piziur nie daje za wygraną

Zosia Iwańciów

Julia Piziur

Dziewczęta powoli wychodzą na prostą…

Próba koła polonistycznego – przygotowanie do Urodzin Kubusia Puchatka

Osoby wspomagające pracę szkolnej biblioteki:

  • Zosia Iwańciów,
  • Julia Piziur,
  • Kornelia Poddębniak,
  • Marta Filary,
  • Małgorzata Cholewa,
  • a także z kl. IV Agata Filary.