mapa strony   |

2011/2012

01 WRZEŚNIA 2011 r.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

     Dnia 1 września 2011 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.  Uczniowie, rodzice i nauczyciele zebrali się na dziedzińcu szkolnym, gdzie odbył się uroczysty apel. Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie dla uczniów, jak również dla wychowawców i nauczycieli, rokiem samych sukcesów.

Poczet sztandarowy: (od lewej) Agata Zielińska,  Eryk Newski, Dagmara Lizak; przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Tomasz Panterałka

Część artystyczna – Marta Filary i Natalka Bilska , w tle pani dyrektor Renata Dudek

Pani Danuta Bubółka ze swoją klasą I „a”

Pani Renata Marek z klasą I „b”

Na zakończenie pani Sylwia Moore częstuje pierwszaki słodkościami…

KLASA IA KLASA IB
Oliwer Chilarski        

Łukasz Dadacz

Julia Dorosz   

Zuzanna Doskoczyl

Julia Duńka

Kinga Górecka

Nikola Grodzicka

Damian Gudalewicz  

Stanisław Herba

Joanna Hoffman

Jakub Kocyła

Katarzyna Kołodziej

Arkadiusz Król

Weronika Kula

Małgorzata Marek

Emilia Przybysz

Michał Skop

Damian Sokołowski

Świniarski Ignacy

Łukasz Telega

Agata Tomaszek

Angelika Glondys

Anna Ustrzycka

 

 

Aleksandra Axmann

Bieniasz-Krzywiec Hubert

Aleks Buława

Agata Cholewa

Konrad Drozdowski

Alicja Dziuba

Anna Futoma

Michał Jabubczak

Mateusz Karkusiewicz

Adam Kolmann

Nikolas Kołat

Dawid Kowalczyk

Adrianna Malik

Magdalena Malik

Julia Marx

Paweł Mazur

Jessica Paszczyk

Julia Perykasza          

Oliwia Pietras

Kamila Rębisz

Patryk Ruciński

Oliwia Sobol

Marlena Szymanek

Patrycja Turek

Dawid Witek

28.09 – 5.10.2011 r.

TYDZIEŃ JABŁKA I TYDZIEŃ MARCHEWKI

 Tydzień Jabłka       

Już po raz kolejny w naszej szkole zrobiło się smacznie i zdrowo!

Ostatni tydzień października, to Tydzień Jabłka. W szkole pojawiły się kolorowe ilustracje jabłek, hasła informujące o akcji i ciekawe plakaty promujące właściwości  zdrowotne jabłek. Wszędzie było słychać chrupanie. Chrupały dzieci, nauczyciele, pani dyrektor , pani sekretarka…O tym, że jabłka są zdrowe i  należy je jeść, wie każde dziecko w naszej szkole. Przez cały tydzień uczniowie przynosili do szkoły jabłko na drugie śniadanie. We wszystkich  klasach unosiły się soczyste zapachy. Dzięki wielu sponsorom, którzy wspierają akcję spożywania tych owoców w naszej szkole, każde dziecko mogło zjeść ze smakiem jabłko. Jabłka ofiarowały sklepy „Lewiatan”, „Chata Polska” i  „Milmar”. Bardzo dziękujemy darczyńcom ! Uczennice ze starszych klas rozdawały je na specjalnych stoiskach jabłkowych na wszystkich długich przerwach. Stoiska te zawsze były oblegane przez tłumy dzieci ! Akcja się skończyła, ale chrupanie jabłek nie ! Będziemy je jeść cały rok ! SMACZNEGO!

   

Tydzień Marchewki  

    Po raz drugi w naszej szkole w  ostatnim tygodniu września obchodziliśmy Święto Marchewki. W szkole zrobiło się marchewkowo. Uczniowie rozwiesili  ilustracje, hasła, plakaty informujące o akcji i promujące właściwości  zdrowotne marchewek. Przez cały tydzień uczniowie przynosili do szkoły marchewki na drugie śniadanie. Oprócz tego została zakupiona marchewka z funduszy Rady Rodziców. Ogółem zjedliśmy prawie 100 kg marchewki !Uczennice ze starszych klas rozdawały je na specjalnych stoiskach marchewkowych. Na lekcjach wychowawczych nauczyciele przeprowadzili pogadanki a uczniowie przygotowywali surówki z marchewek. Odbył się konkurs na „Najciekawszą kukiełkę z marchewki”. Niektórzy tak się przyzwyczaili ,że do dzisiaj przynoszą marchewkę do szkoły na drugie śniadanie!

                            

14 PAŹDZIERNIKA 2011 r.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

W czasie złotej jesieni to święto przypada
Gdy wśród drzew ich odcieni grad kasztanów spada

Kiedy liście z wiatrem tańczą bossanowę
A świt wiesza mokre mgły październikowe

I nie ma już kwiatów, zszarzały ogródki,
Płoną tylko astrów postrzępione główki

Astry kolorowe słoneczka jesieni
Złociste, różowe i pełne czerwieni

Dzień zwykły ich tęcza uczyni niedzielą,
Gdy będziesz je wręczał swym nauczycielom.

Dnia 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Z tej okazji  klasa VI a wspólnie z panią Elą Nowicką-Kulą  przygotowała uroczystą akademię.

 

5 LISTOPADA 2011 r.

85. URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

         Tegoroczne urodziny Puchatka rozpoczęły się od występu Koła Polonistycznego, które zaprezentowało inscenizację fragmentu „Kubusia Puchatka” pt. „Kubuś Tropiciel”.

    Pani Katarzyna Chorzępa i pani  Beata Hoffman przygotowały konkurs wiedzy o książce "Kubuś Puchatek" A. A. Milne'a. Obie klasy były świetnie przygotowane - uczniowie odpowiedzieli na wszystkie pytania dotyczące książki - nawet na te najtrudniejsze - panie wychowawczynie – Agata Futoma oraz Krystyna Kreiser  - miały powody do dumy. Poza sprawdzaniem wiadomości zaproszeni goście - uczniowie klas trzecich - musieli się wykazać sprawnością i sprytemMusieli bowiem skakać jak książkowy Tygrys, odszukać w labiryncie ogon Kłapouchego, poradzić sobie z  budową domu dla Kłapouchego oraz – odgadnąć, jakimi warzywami częstuje ich Królik. Nie zabrakło największej atrakcji przyjęcia urodzinowego -mianowicie tortu. Został on własnoręcznie przygotowany przez panią dyrektor Renatę Dudek .

    Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez organizatorki imprezy - panią Katarzynę Chorzępę i panią Beatę Hoffman.

    Kubusiowe przedstawienie przygotowane przez Koło Polonistyczne uświetniło także obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia – uczniowie zaprezentowali się 25. 11. 2011 r. w polanickim Teatrze Zdrojowym.

Julia Piziur przebrana za tygryska

Na pierwszym planie Patryk Wolak

 

11 LISTOPADA 2011 r.

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

         Przedstawienie z okazji Święta Niepodległości przygotowała w tym roku pani Renata Matek wraz z Kołem Teatralnym. Uczniowie zaprezentowali wspaniałą inscenizację legendy o Lechu, Czechu i Rusie.  Dzięki wspaniałemu widowisku mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze momenty historii Polski. Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych w wykonaniu członków Koła Teatralnego.

Prace naszych uczniów

Orzeł jest patronem naszej szkoły

Przedstawienie z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości

Od lewej Julia Piziur, Mikołaj Marek i Marta Filary

Marta Filary

Inscenizacja legendy o Lechu, Czechu i Rusie

 

04 LISTOPADA 2011 r.

PASOWANIE NA UCZNIA

 

         W pięknie udekorowanej sali Miejskiego Ośrodka Kultury 4 listopada 2011 r. Odbyła się  wyjątkowa uroczystość -  uczniowie klas pierwszych  złożyli ślubowanie  i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej. Przygotowania rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Pierwszoklasiści  poznawali w tym czasie szkołę, kolegów, zaznajamiali się ze swoimi prawami i obowiązkami, wdrażali się do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Pomagali im w tym starsi koledzy, wychowawczynie, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice. Wychowawczynie – pani Danuta Bubółka i pani Renata Marek przygotowały wraz ze swoimi uczniami wspaniały program artystyczny – pierwszaki udowodniły, że naprawdę dużo już potrafią.

         WSZYSTKIM PIERWSZOKLASISTOM, ICH RODZICOM

I NAUCZYCIELOM ŻYCZYMY SAMYCH SUKCESÓW

      

6 GRUDNIA 2011 r.

MIKOŁAJ


     6 grudnia 2010r. naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj. Pani Sylwia Jakubczyk wraz ze swoją klasą VI a przygotowała przedstawienie.

Dwa „ANIOŁKI” – Kacper Marszałek i Mateusz Kopycki oraz Święty Mikołaj

Tego dnia wszyscy byli naprawdę szczęśliwi i radośni... – na zdjęciach dzieci z klasy IV „a”.

Od lewej Malwina Wróbel

Od lewej Dawid Kula i Dominik Bortnik

W oczekiwaniu na przedstawienie

Aniołowie z Mikołajem… Kajetanem Mielnikiem.

Aniołowie z Mikołajem… Kajetanem Mielnikiem. Oczywiście największą atrakcją tego dnia były odwiedziny prawdziwego św. Mikołaja – dotarł do każdej klasy, wszędzie  spotykał się z ciepłym przyjęciem i  niezmierną radością. Tego dnia wszyscy byli naprawdę szczęśliwi i radośni... – na zdjęciach dzieci z klasy IV „a”.

 

22 GRUDNIA 2011 r.

JASEŁKA

 

         W tym roku szkolne przedstawienie jasełkowe przygotowała Klasa III a z panią Joanną Filary-Rompą. Niezwykła atmosfera, w jaką wprowadziła wszystkich wspaniała inscenizacja stała się pretekstem do refleksji na temat istoty Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy...

Od lewej: Monika Milke, Agata Filary, Mikołaj Mielnik

Nasze aniołki: Jessica Janiszek, Agata Borszowska, Jagna Schulz, Wiktoria Suska, Ewa Ryznar

Trzej Królowie w osobie od lewej: Szymon Bujanowski, Łukasz Grochowski, Damian Tomaś

Od lewej: Kamil Ocipiński, Michał Łaba, Mikałaj Marek

 

12 STYCZNIA 2012 r.

BAL KARNAWOŁOWY

 

        W końcu doczekaliśmy się balu karnawałowego – mogliśmy się trochę wyszaleć i zapomnieć o trudach nauki.  Z tej okazji uczniowie przygotowali wspaniałe stroje – i w balowym nastroju rozpoczęli zabawę. 

Od lewej: Paulina Makuchowska, Mara Filary, Małgosia Cholewa, Klaudia Sokołowska, Michał Krzyżak, Dawid Tynik, Dawid Kula, Damian Rybak, Patryk Wolak (kl. IVa)

Szaleństwom i śmiechom nie było końca – naprawdę potrafimy się bawić!!!

Ciekawe stroje...

Zabawa na całego!

Szaleństwom i śmiechom nie było końca – naprawdę potrafimy się bawić. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy w gorące krzesła – rywalizacja była bardzo zacięta...

10 STYCZNIA 2012 r.

SZKOLNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO “PEGAZIK”

 

        Jak co roku w naszej szkole zorganizowany został konkurs recytatorski dla uczniów klas IV – VI. Wzięło w nim udział 15 uczestników – wszyscy znakomicie się przygotowal i zaprezentowali wspaniałe interpretacje utworów poetyckich. Jury wyłoniło zwycięzców.

I MIEJSCE – Marta Filary kl. IV „a”

II MIEJSCE – Sylwia Świączkowska kl. V „a”

III MIEJSCE –  Julia Piziur kl. IV „a”

Wyróżnione zostały: Gabriela Milke, Małgorzata Cholewa, Julia Bałchan, Zuzanna Suchecka, Sandra Olecha, Katarzyna Gunia.

Jury w składzie: pani Katarzyna Chorzępa, pani Dorota Kubacka-Piziur, Bożena Duńka.

Jury w składzie: z tyłu – pani Katarzyna Chorzępa, z przodu pani Dorota Kubacka-Piziur, Bożena Duńka.

Julia Piziur odbiera dyplom.

Sylwia Świączkowska

Marta Filary

Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z organizatorami i jury.

W trakcie eliminacji...

                    

20 LUTEGO 2012 r.

MIEJSKO-GMINNE  ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO “PEGAZIK”

Nasi uczniowie, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu, wystąpili w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie po raz kolejny zaprezentowali przed jury swoje umiejętności

Jury oceniło ich następująco:

I MIEJSCE – Julia Piziur kl. IV „a”

II MIEJSCE – Julia Bałchankl. IV „a”

III MIEJSCE –  Gabriela Milke kl. IV „a”

WYRÓŻNIENIA: Marta Filary, Sylwia Świączkowska

Kolejno od lewej: Sylwia Świączkowska, Julia Bałchan, Marta Filary, Julia Piziur, Gabriela Milke

Julia Piziur (trzecia od lewej) Julia Bałchan (piąta od lewej) wśród laureatów eliminacji powiatowych.

Jest wesoło

Rozładowujemy napięcie przed konkursem…

19.03.2012 r. w eliminacjach powiatowych Julia Bałchan z kl. IV a została laureatką, natomiast Julia Piziur z kl. IV a otrzymała wyróżnienie. Julia Bałchan reprezentowała naszą szkołę w finale wojewódzkim, który odbył się 08.05.2012 r. została wyróżniona w Finale Wojewódzkim.

 

24 LUTEGO 2012 r.

PASOWANIE NA CZYTELIKA

UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

 

       Nasi pierwszoklasiści poznali już wszystkie litery – mogą już samodzielnie czytać! Jak co roku staramy się zachęcić ich do sięgania po książki – w związku z tym Pani Katarzyna Chorzępa oraz pani Beata Hoffman wraz z Kołem Polonistycznym przygotowały uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA. Bajkowe wróżki, Kopciuszek krasnale, Dzwoneczek Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Piotruś Pan , Kot w Butach  oraz Królowa Książka sprawdzali, czy uczniowie klas pierwszych znają baśnie i czy wiedzą, jak szanować książki. Pierwszaki spisały się wspaniale i po złożeniu uroczystego ślubowania zostali przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Wychowawczynie wręczyły uczniom przygotowane przez panią Katarzynę Chorzępę dyplomy. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku – wszyscy naprawdę na niego zasłużyli.

Pierwszaki już wiedzą, jak dbać o książki.

Od lewej: Konrad Gorgol, Gabriela Milke, Karolina Maj, Julia Bałchan

Uroczyste ślubowanie.

Klasy I a i I b wraz z wychowawczyniami: panią Renatą Marek i Danutą Bubółką oraz organizatorzy.

 

8 MARCA 2012 r.

DZIEŃ KOBIET

 

       Klasa V „a” wraz z wychowawczynią Sylwią Kotomską przygotowała wspaniałe przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeliśmy program artystyczny. Potem wszystkie Kobiety otrzymały piękne tulipany i życzenia.

Uczniowie przygotowujący przedstawienie

W oczekiwaniu na występ

klasa Va

Kasia Gunia i Radek Rusin

Na pierwszym planie Kasia Gunia

Klasa IV a z wychowawczynią, panią Beatą Hoffman

 

 

21 MARCA 2012 r.

WITAMY WIOSNĘ

 

       Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką – panią Renatą Marek przygotował w tym roku wspaniałą zabawę z okazji Dnia Wiosny. Każda klasa losowała postacie, w jakie ma się wcielić. W czasie uroczystości wszystkie klasy prezentowały kolejno swoje przebrania przygotowane pokazy.  Zwyciężyły klasy I „a” oraz IV „a”.

ŻABKI – klasa I „a” z wychowawczynią – także żabką – Danutą Bubółką

WRÓŻKI – klasa IV „a” z wychowawczynią-wróżką – Beatą Hoffman

Wybrana została także Królowa Wiosna –została nią Paulina Makuchowska z kl. IV „a”.

Pani Kasia Golańska gratuluje Idze Pisarek

Po tych wszystkich atrakcjach udaliśmy się na pochód po ulicach miasta – zrobiliśmy niesamowite wrażenie.

Ostateczne pożegnanie nastąpiło po spaleniu marzanny – z okrzykami „Żegnaj zimo, witaj wiosno” zakończyliśmy wspólną zabawę.

Przesympatyczne SMERFY – kl. V „b” z wychowawcą – PAPĄ SMERFEM (Mieczysławem Wianeckim).

Koło Teatralne z opiekunem – panią Renatą Marek – przygotowało wspaniałe przedstawienie.

 

27 CZERWCA 2012 r.

FESTYN SZKOLNY

 

            27 czerwca w Szkole Podstawowej im. Orła Białego już po raz drugi obchodziliśmy razem z gośćmi z Domu Pomocy Społecznej w Szczytnej Święto Szkoły. Uczniowie i pracownicy szkoły znakomicie się bawili w czasie konkurencji sportowych - odbyły się wspólne wyścigi rzędów, rzuty piłką do kosza, rozegrano także kilka meczów, które były okazją do zaprezentowania umiejętności sportowych przez pracowników i podopiecznych DPS-u i Szkoły Podstawowej. Po zakończeniu części sportowej pani dyrektor Renata Dudek wręczyła zwycięzcom poszczególnych konkurencji nagrody i dyplomy, podziękowała za wspólną zabawę i wyraziła nadzieję na dalszą współpracę. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej pan Jan Tumiłowicz złożył na ręce pani dyrektor upominki wykonane przez utalentowanych artystycznie pensjonariuszy.

         Festyn był znakomitą okazją do tego, aby uczyć się tolerancji, wrażliwości i zrozumienia dla wszelkiego rodzaju inności. Nasi uczniowie udowodnili, że potrafią się wspaniale bawić, że są dojrzali i otwarci, że potrafią okazywać szacunek osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

Konkurs Talentów – od lewej: Sandra Olecha, Sylwia Świączkowska, Aleksandra Glondys i Katarzyna Gunia.

Mistrz grilla ks. Jacek Pilch.

Uczniowie przygotowują się do biegu z piłką.

Wiktoria Pyra przygotowuje się do strzału.

Skoki w workach.

Jeden z braci (Tymek czy Dawid?) Puchalskich trafia do kosza.

Mecz piłki nożnej – uczniowie kontra pensjonariusze DPS-u.

Prace uzdolnionych artystycznie mieszkańców DPS-u.

 

28 CZERWCA 2012 r.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW  2011/2012

 

Tegoroczni szóstoklasiści wraz z wychowawcami – panią Elżbietą Nowicką-Kulą i Sylwią Jakubczyk przygotowali wzruszający montaż słowno-muzyczny i pożegnali szkołę – swoich nauczycieli., wychowawców i młodszych kolegów.

Pani Dyrektor Renata Dudek wręcza nagrody najlepszym absolwentom.

Zastępca burmistrza pan Wiesław Tracz wręcza Nagrodę Burmistrza Kajetanowi Mielnikowi z kl. VI a.

Nagrodę Dyrektora z rąk pani Renaty Dudek odbiera Eryk Wenski z kl. VI b.

Pan Mieczysław Wianecki wręcza nagrody za osiągnięcia sportowe Erykowi Wenskiemu i Maciejowi Filipowi.

Maja Wawrzyniak i Julia Bednarek.

Rafał Pokojowczyk, Maja Wawrzyniak i Mateusz Kopycki.

 

29 CZERWCA 2012 r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

 

Nasi uczniowie

 

Pani dyrektor Renata Dudek wraz z wychowawczynią kl. III b Krystyną Kreiser wręczają nagrody najlepszym uczniom.

Zasłużone gratulacje składa Antoniemu Malikowi pani dyrektor Renata Dudek.

 

W imieniu pani Katarzyny Chorzępy nagrody czytelnika wręcza pani Beata Hoffman wraz z panią dyrektor Renatą Dudek (od prawej: Julia Piziur, Angelika Sromek, Zofia Iwańców i Gabriela Milke).

Poczet Sztandarowy (od lewej): Sylwia Świączkowska, Szymon Sitarz, Katarzyna Gunia.