mapa strony   |

2010/2011

01 WRZEŚNIA 2010 r.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

     Dnia 1 września 2010 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tym razem uroczystość odbyła się w hali sportowej -pogoda nie dopisała. Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie dla uczniów, jak również dla wychowawcówi nauczycieli, rokiem samych sukcesów.

Pani dyrektor oraz uczennice kl. 6 a

   Ten dzień przyniósł wiele emocji przede wszystkim uczniom klas pierwszych, których wychowawczyniami są w tym roku pani Bożena Duńka oraz pani Aldona Olak.

Pani Bożena Duńka dodaje otuchy swoim trochę przestraszonym uczniom

Słodki poczęstunek wręczany przez przewodniczącą samorządu Oliwię Jarząb.

KLASA I a:                                                        KLASA I b:

 

17 WRZEŚNIA 2010 r.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

„Zostawcie nam czysty kawałek świata,
Zostawcie nam strumyka czysty bieg.
Zostawcie nam lasy, ogrody w kwiatach,
Czyste powietrze, zima czysty śnieg.”

                                                           Marek Grechuta

       Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w każdy trzeci weekend września. Głównym celem akcji, która w tym roku przeprowadzana jest w dniach 17-19 września pod hasłem: „Chrońmy bioróżnorodność-segregujmy odpady” jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miast i wiosek poprzez posprzątanie okolicznych terenów i zwrócenie uwagi na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci.

     Uczniowie wszystkich klas brali udział w kolejnej edycji Sprzątania Świata dnia 17 września . Każda klasa miała wyznaczony odcinek, który należało uprzątnąć. Na  zakończenie akcji zostało przygotowane ognisko - w nagrodę za trudy ...

Klasa 6 b sprzątająca las ...

 

26 - 30 października 2010 r.

TYDZIEŃ JABŁKA

       Jak co roku w ostatnim tygodniu października pani Jolanta Bernat zorganizowała akcję propagującą zdrowe odżywianie się. Każdy JABŁKOŻERCA był nagradzany - kolejnym jabłkiem. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z entuzjazmem przyłączyli się do akcji.

 

28.09 – 5.10.2010 r.

TYDZIEŃ MARCHEWKI

    Marchewkowy zawrót głowyw szkole Podstawowej w Szczytnej

     Co roku – należy to już do tradycji – w naszej szkole odbywają się rozmaite akcje  i konkursy związane z promocją zdrowia. Ponieważ jesteśmy placówką, która realizuje program mający na celu promocję zdrowego stylu życia, ostatni tydzień września   obwołany został Tygodniem Marchewki. Akcja miała na celu zachęcanie uczniów do spożywania marchewki   i  produktów z niej (np. na drugie śniadanie), zamiast niezdrowych przekąsek. Uzupełnieniem akcji były konkursy – literacki i plastyczny pod hasłem Marchewkowy zawrót głowy, których efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zwieńczeniem Marchewkowego Tygodnia był konkurs kulinarny na potrawy z marchewki połączony oczywiście z degustacją potraw. Okazało się , że nasi uczniowie lubią marchewkę, a do tego fantazji w dziedzinie kulinarnej  im nie brakuje! Wszyscy uczestnicy konkursów wykazali się pomysłowością i pracowitością. Na szczególne uznanie zasługują laureaci:

Konkurs kulinarny:

CIASTA :

1. Natalia Kalita kl. IV B

2. Wiktor Włodarczyk kl. I B

3. Dawid Puchalski i Tymek Puchalski  kl.IV B

SURÓWKI I SOKI :

1. Małgorzata Cholewa

2. Sara Żukowska kl. VI B

3. Sandra Olbrych kl.  VI B i   Antoni Malik

Konkurs literacki:

1.Julia Bałchan kl.III A

2.Marta Filary kl.III A

3.Sandra Olbrych kl.VI B

Konkurs plastyczny:

1.?

2.?

3.Natalia Szpak

     Szczególne podziękowania kierujemy do  sponsorów, dzięki którym realizacja naszego projektu doszła do skutku. Należą do nich: sklep spożywczy MILMAR – Stefan Stech, pan Slazyk oraz pani Beata Hoffman. Wrześniowa akcja zakończyła się sukcesem,  nie jest to jednak koniec naszych wysiłków, mamy w planach kolejne działania, które pozwolą kształtować u naszych uczniów odpowiednie nawyki związane ze zdrowym stylem życia.

 

Rozstrzygnięcie konkursów

 

Konkurs literacki :

1. Dawid Tynik kl.III A

    Julia Bałchan kl. III A

2. Paulina Niewiarowska kl. II B

    Karolina Urbaś kl. III A

3. Jędrzej Krzemiński kl.II B

    Patryk Ściebura kl.

Konkurs plastyczny :

1. Nowak Dominika kl. I A

     Paulina Niewiarowska kl.II B

2. Wiktoria Tronina kl.IV B

3. Karina Ciastek kl.III A

PŁASKORZEŹBA :

Kategoria klas  IV  - VI

1. Sandra Olbrych  kl. VI B

2.  Albert Kołat  kl.IV A

3. Oliwia Jarząb  kl.VI A

Kategoria klas  I  -  III  

1.Beniamin Kula  I B

   Filip Kozłowski I B

2. Maja Budkiewicz kl. I B

   Joanna Herbakl kl.III B

   Bartosz Doskocz kl. II B

PLAKAT :

1. Mikołaj Marek  kl.II A

    Nikola Jackowska II B

2. Oskar Ślazyk  kl. I A

3. Paweł Kułach  I A

Konkurs plastyczny

Konkurs kulinarny

Organizatorki tygodnia marchewki wraz z uczestnikami

 

4 -14 października 2010

KIERMASZ KSIĄŻKI

 

wizyta najmłodszych

Pani Kasia Chorzępa - bibliotekarz

klasa VIb

 

14 PAŹDZIERNIKA 2010 r.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

W czasie złotej jesieni to święto przypada
Gdy wśród drzew ich odcieni grad kasztanów spada

Kiedy liście z wiatrem tańczą bossanowę
A świt wiesza mokre mgły październikowe

I nie ma już kwiatów, zszarzały ogródki,
Płoną tylko astrów postrzępione główki

Astry kolorowe słoneczka jesieni
Złociste, różowe i pełne czerwieni

Dzień zwykły ich tęcza uczyni niedzielą,
Gdy będziesz je wręczał swym nauczycielom.

     Dnia 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Z tej okazji  klasa IV a wspólnie z panią Sylwią Kotomską przygotowała uroczystą akademię.

 

13 X 2010 r.

84. URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

     Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy urodziny Kubusia Puchatka - ten ulubiony bohater literatury dziecięcej liczy sobie już 84 lata. W związku z tak ważnym wydarzeniem uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami bibliotekarzami - panią Katarzyną Chorzępą i panią Beatą Hoffman przygotowali konkurs wiedzy o książce "Kubuś Puchatek" A. A. Milne'a. Obie klasy były świetnie przygotowane - uczniowie odpowiedzieli na wszystkie pytania dotyczące książki - nawet na te najtrudniejsze - panie wychowawczynie - Danuta Bubółka oraz Renata Marek - miały powody do dumy. Poza sprawdzaniem wiadomości zaproszeni goście - uczniowie klas trzecich - musieli się wykazać sprawnością i sprytem. Musieli bowiem skakać jak książkowy Tygrys, odszukać na mapie dom Kubusia i Krzysia oraz poradzić sobie z wykonaniem podobizny nowego przyjaciela Kubusia.

Drużyna klasy III ? przygotowuje podobiznę nowego przyjaciela Kubusia

Drużyna z klasy III ? z powodzeniem odnalazła domy Kubusia i Krzysia

    Oczywiście nie zabrakło największej atrakcji przyjęcia urodzinowego -mianowicie tortu. Został on własnoręcznie przygotowany przez panią dyrektor Renatę Dudek i spotkał się z powszechnym uznaniem wyrażającym się żalem, że tak szybko zniknął.

    Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez BZWBK Oddział w Bystrzycy Kłodzkiej oraz przez organizatorki imprezy - panią Katarzynę Chorzępę i  panią Beatę Hoffman.

 

11 LISTOPADA 2010 r.

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

     10 listopada odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Została ona przygotowany przez klasę VI b. Scenariusz apelu opracowała wychowawczyni klasy VI B. Beata Hoffman, a pięknych pieśni patriotycznych uczniowie nauczyli się pod kierunkiem p. Joanny Filary-Rompy.

16

 

10 LISTOPADA 2010 r.

PASOWANIE NA UCZNIA

         10 listopada 2010r.był wyjątkowym dniem dla Pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie  i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej.

        Przygotowania rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Pierwszoklasiści  poznawali w tym czasie szkołę, kolegów, zaznajamiali się ze swoimi prawami i obowiązkami, wdrażali się do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Pomagali im w tym starsi koledzy, wychowawczynie, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice. Wreszcie 10 listopada nadeszła upragniona, długo oczekiwana chwila. Jej świadkami byli:  pani dyrektor Renata Dudek, nauczycielka z przedszkola p. Joanna  Kryniecka – Kachel  , wychowawczynie p. Aldona Olak i p. Bożena Duńka, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Kryniecka i oczywiście najbliższe dzieciom osoby – rodzice, dziadkowie  i rodzeństwo. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali. Powagi uroczystości dodawał fakt, że uczniowie klas pierwszych  ubrani byli w stroje galowe  i birety. Po odśpiewaniu hymnu, pani dyrektor przywitała przybyłych gości oraz wygłosiła krótkie przemówienie. Również przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego - Oliwia Jarząb i Klaudia Bieniarz powitały uczniów klas pierwszych. Następnie pierwszaki zaprezentowały program artystyczny, a w nim wiersze i piosenki .Po występach  odbył się krótki egzamin, podczas którego dzieci musiały  popisać się  swoimi wiadomościami. Punktem kulminacyjnym całej uroczystości był sam akt ślubowania i pasowania na ucznia. Następnie pani dyrektor wręczyła dzieciom  dyplomy i legitymacje szkolne, a rodzice słodkie upominki. Na zakończenie uczennica kl. VI Klaudia Bieniarz zaśpiewała w prezencie dla uczniów z klas pierwszych piosenkę  pt. ”Otwórz serce”. Po tych wspaniałych występach wszyscy udali się na zasłużony poczęstunek przygotowany przez rodziców.
     Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy powodzenia w nauce i wielu sukcesów. Zostaliście nowymi członkami, naszej wielkiej szkolnej rodziny!

17,18

 

03 GRUDNIA 2010 r.

MIKOŁAJ


       W piątek , 3 grudnia 2010r. naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj. O godzinie 08:30 wszyscy uczniowie zebrali się w oczekiwaniu na niespodziankę, o której szeptano juz od rana. Najpierw aktorzy z Teatru „Maska” z Krakowa zaprezentowali  bajkę o tematyce świąteczno – mikołajkowej pt.” Świąteczny list Zosi”. Wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, ponieważ było barwne ,wesołe i nie tylko bawiło, ale miało też walory edukacyjne.

      A potem… pojawił się… czerwony strój, … czapka, … długa, biała broda, …  MIKOŁAJ!!!    Mimo, że nie wszyscy wierzą w Świętego Mikołaja, to właśnie teraz mieli okazję zobaczyć go na własne oczy. Przywitano go gromkimi brawami, z wielkim zainteresowaniem wpatrując się w wór  prezentów. Jednak otrzymanie prezentu okazało się nie takie proste. Mikołaj dokładnie wypytał wszystkich o ich zachowanie w ciągu roku, aby przekonać się czy zasłużyli na podarunki. Uczniowie niektórych klas, którzy podchodzili do Mikołaja po prezenty, musieli długo tłumaczyć się z niewłaściwego zachowania i obiecać Mikołajowi poprawę. Wśród uczniów zapanowało wielkie zdziwienie, że nikt     w tym roku nie dostał rózgi. Niestety, wizyta Świętego nie trwała długo – wiadomo - dzieci   w innych szkołach też na niego czekają. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały piosenkę i …. Mikołaj zniknął. Cóż, na szczęście za rok znów nas odwiedzi!!!   A dzieci z radością i uśmiechami na twarzy wróciły do swoich klas, aby rozpakować prezenty.

Widownia w oczekiwaniu na spektakl

Przedstawienie się rozpoczęło

Pojawił się Mikołaj…

… i rozdaje prezenty!

 

22 GRUDNIA 2010 r.

JASEŁKA

 W tym roku szkolne przedstawienie jasełkowe przygotowała Klasa III b z wychowawczynią panią Renatą Marek oraz z księdzem Adamem Wachnio. Niezwykła atmosfera, w jaką wprowadziła wszystkich wspaniała inscenizacja stała się pretekstem do refleksji na temat istoty Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy...