zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Imprezy organizowane przez bibliotekę szkolną

1. Projekt czytelniczy dla klas I-III "Czytajmy razem"
     Głośne czytanie dzieciom fragmentów wybranych przez bibliotekarza książek. Podsumowaniem działań czytelniczych będą konkursy związane z przeczytanymi tekstami - dla klas I-II będzie to konkurs na "Projekt latającego dywanu", dla klas III - konkurs na "List do Wróżki".

2. Urodziny Kubusia Puchatka  -13.12.2016r.

Impreza czytelnicza dla klas trzecich

     Impreza czytelnicza Urodziny Kubusia Puchatka  jest imprezą cykliczną, organizowaną rokrocznie w październiku lub listopadzie. Uczniowie przygotowują się do turnieju wiedzy o bohaterze książki Kubuś Puchatek.  Impreza ma charakter bardzo uroczysty, odbywa się w specjalnie udekorowanej sali, dzieci przychodzą odświętnie ubrane.

     Pierwsza część imprezy to turniej wiedzy połączony z zadaniami sprawnościowymi. Zwycięska drużyna otrzymuje dyplomy i nagrody, drużyna przegrana otrzymuje dyplomy udziału i nagrody pocieszenia.

     Na zakończenie imprezy pani dyrektor  przynosi wielki tort urodzinowy, który zostaje podzielony pomiędzy gości i uczestników turnieju.

     Urodziny Kubusia Puchatkato doskonała okazja do przypomnienia dzieciom, że czytanie to świetna rozrywka, dzięki której poszerzamy wiedzę, przenosimy się w świat książkowych bohaterów, przeżywamy razem z nimi wspaniałe przygody. Oprócz tego mamy okazję zachęcić uczniów do częstszych wizyt w bibliotece, prezentujemy księgozbiór, nowości książkowe, uświadamiamy dzieciom, że są tu mile widziane, a biblioteka jest miejscem gościnnym, przyjaznym i bezpiecznym.

3. Eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego "Pegazik"
     - konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV -VI
     - na ogół odbywa się w styczniu
     - laureaci konkursu kwalifikują się do etapu miejskiego.